Čo je SEO optimalizácia a aké sú jej výhody?

SEO, z anglického Search Engine Optimization, teda optimalizácia pre internetové vyhľadávače, je súbor rôznych techník, ktorých cieľom je dosiahnuť lepšie pozície webu vo výsledkoch vyhľadávania. A tým, samozrejme, v konečnom dôsledku aj vyššiu návštevnosť, viac potenciálnych zákazníkov a prípadne tiež vyššie príjmy.

Výhody SEO optimalizácie pre vyhľadávače

Viete, že podľa štatistík si viac ako 70% ľudí klikne vo výsledkoch vyhľadávania na jeden z prvých troch zobrazených výsledkov? Je to fakt a určite to podobne robíte i Vy. Veď načo ďalej hľadať, keď hneď na začiatku nájdem, čo potrebujem! A na to, aby sa práve Váš web zobrazil niekde v týchto miestach, teda čo najvyššie, slúži optimalizácia-SEO pre vyhľadávače. Aké sú jej ďalšie prínosy a výhody?

  • Zlepšenie pozície vo vyhľadávačoch. To je tá hlavná výhoda SEO optimalizácie a hlavný dôvod, pre ktorý sa weby optimalizujú.
  • Zvýšenie návštevnosti. To, že sa Váš web zobrazí na popredných miestach, Vám logicky prinesie zvýšenú návštevnosť.
  • Možnosť oslovovať nových potenciálnych zákazníkov. A zvýšená šanca, že si noví potenciálni zákazníci kliknú práve na Váš web.
  • Prehľadnosť webu. Optimalizovaný web je prehľadný web. Obsahuje vhodné kľúčové slová, je prehľadne tvorený a pre návštevníka je tak omnoho zaujímavejší a lepšie čitateľný.
  • Dôveryhodnosť webu. Ďalšie štatistiky dokazujú, že ľudia veria viac webom, ktoré sa zobrazujú na popredných miestach vo vyhľadávačoch. Čím je teda web na vyšších miestach, tým je dôveryhodnejší. A to je predsa túžbou každého majiteľa webu! Mať stránky, ktoré ľudia radi navštevujú, a ktorým tiež dôverujú.

Ešte váhate, či je optimalizácia-SEO pre vyhľadávače vhodná aj pre Váš web? SEO optimalizácia nielenže prináša viditeľné a merateľné výsledky, ale je tiež cenovo výhodná, napríklad v porovnaní s tradičnou reklamou. Je tak určite vhodná pre každého majiteľa web stránky.

 

Autorské právo: melpomen / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár